ELEKTROFÜZYON TAMİR SERVİSİ | IRMAK ELEKTRONİK

ELEKTROFÜZYON TAMİR SERVİSİ

ELECTROPOWER ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNASI TAMİRİ

ELEKTROFÜZYON KAYNAK MAKİNASI TAMİR SERVİSİ

Arızalı  elektrofüzyon cihazınızı 24 saat içerisinde onarıp tarafınıza kargoluyoruz , iletişim için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

*Barkod değişimi

*Kablo değişimi

*Anakart tamiri

*Güç kartı değişimi

*Soket pin değişimi

*Kalibrasyon

*Bakım

Servisimiz TS EN İSO 9001:2015 ,TS En 60204-1 Kalite belgelerine sahiptir.

Electropower YETKİLİ SERVİS garantisi

0312 380 60 90

 

 

 

Alıntıdır…

ELEKTROFÜZYONU DOĞRU YAPMAK
Polietilen boruların elektrofüzyon fittingleri ve prosedürleri ile birleştirilmesi işlemi endüstride sorunlara neden olmuş ve birçok başarısızlık tesisatçılara akredite edilmiştir. Neden hataların yapıldığını ve TÜRKİYE’de birleştirme yönteminde parlak bir gelecek sağlamak için bunları düzeltmenin yollarını bildirmektedir.

Avustralya’ya giden yolu filtreleyen çoğu teknoloji gibi, polietilen boruların elektrofüzyonu yeni değildir. Aslında, Avrupa’da on yıllardır başarıyla kullanılmaktadır. Bazı yenilikler benimsenip problemsiz şekilde hayata geçirilirken, diğerleri çeşitli nedenlerle sorunlarla karşılaşmaktadır. Yeni teknoloji çoğu zaman anlaşılabilir olan diş çıkarma problemleri veya böcekleri tarafından engellenmekte, diğer zamanlarda ise kullanıcı hatalarına bağlı problemler ortaya çıkmaktadır. Ne yazık ki, Avustralya’da elektrofüzyon durumunda, ikincisi böyle olmuştur.

Doğru takıldığında, elektrofüzyon, sıvı ve gazları beslemek için polietilen boru sistemleri geliştirmek için etkili ve etkili bir birleştirme yöntemidir. Eklemin kendisi iki boru ucu ile her ikisini de çevreleyen elektrofüzyon fittingi arasında gerçekleşir.

Birleştirilecek olan polietilen borular, geçici bir kelepçe ile elektrofüzyon tertibatına sokulur ve kullanılan tertibata bağlı olarak sabit bir süre boyunca voltaj uygulanır. Yerleşik ısıtıcı bobinler daha sonra, çok güçlü bir homojen bağlantı üretmek için bir araya kaynak yapan bağlantı parçasının içini ve boru duvarının dışını eritir. Düzenek daha sonra belirli bir süre soğumaya bırakılır. Doğru yapıldığında, eklem güvenli ve emniyetlidir.

HATALAR
Türkiyede piyasaya sürüldüğünden beri, kurulum başına başarısızlık oranı o kadar yüksek değil, ancak elinizde pahalı bir sorun yaşamak için ara sıra bir arızaya ihtiyacınız var. Başarısız olanların büyük bir yüzdesi, yüklenicinin ilgili eğitimi alması ve üreticinin montaj prosedürlerini veya kurallarını izlemesi durumunda kaçınılması mümkün olmayan zayıf uygulamalarla ilişkilendirilmiştir. Müşterilerin işin dün bitmesini istedikleri bir gün ve yaşta, kısa yollara girmek ya da başarılı bir kurulum sağlayacak küçük ama hayati adımlardan birini kaçırmak cazip geliyor.

“Bazen bu şeyler neredeyse anında başarısız olacak, ancak ne yazık ki, genellikle üzerlerine somut dökülmeden başarısız oluyorlar. Bazen bir tesisatçı boruları örtmeden önce basınç testi sırasında bir sızıntı ile karşılaşır. Bu durumda derhal düzeltecekler. Diğer zamanlarda, bir sızıntı olmaz ve hepsi düzgün çalışır durumda görünür. Dolgu yapıyorlar ve 12 ay takipte başarısız olabilirler. Takdir edebileceğiniz gibi, her şeyi kapatmak, kazmak ve boruları ve bağlantı parçalarını değiştirmek büyük bir iş haline gelir. Gazla çalışıyorsanız, sonuçlar başka bir seviyeye alınır. İnsanların yaralanmasına ve hatta ölümüne neden olabilir.
“Elektrofüzyonla ilgili temel sorunların nedenini gösteren bir histogramı denemek ve bulmak için son 30 yılda tüm kayıtlarımızı inceledik ve kurulumun nedenini belirlediklerimizin yaklaşık% 95’ini aldık. Bazıları hatalı borulara, bağlantı parçalarına ve makinelere indirildi; Ancak, yükleyici hatası için ezici ve net bir gösteri vardı.

“Büyük bir sorun, daha sonra 100 mm’ye kadar çok daha büyük boru içeren projelere atlayan daha küçük profilli borularla çalışan müteahhitlerden kaynaklanıyor. Her şeyin yükseltilmesi gerektiği ve kelepçelerin ve kaliperler birleştirilmeden önce her şeyin hizalanmasını sağlamak için temel bir gereklilik haline geldiği gerçeğini dikkate almadan aynı prosedürlerin hepsini uygularlar. Düşük basınçlar artar ve tüm prosedür değişir. Ne yazık ki, çoğu durumda, öyle değil. ”

 

Bir yangın ana ağı bulunduğunda, yasal bir yangın testinin sertifikalı bir test cihazı tarafından gerçekleştirilmesi bir düzenleme meselesidir. Kural olarak 1750kPa civarında test ederler ve her şey bir süre boyunca sızıntı yapmadan beklemek zorundadır. Bu, sadece hava testi veya düşük kafa suyu testi gibi küçük testlerin gerekli olduğu diğer durumlarda geçerli değildir.

Bir diğer önemli sorun da iş kabul etmeden önce yükleniciler tarafından üstlenilen eğitim eksikliğidir. Açıkça söylemek gerekirse, bilginiz yoksa ya sertifikalı bir kursla edinir ya da işi reddedersiniz.

“Mevcut eğitim programları var ve 1997’den bu yana ulusal akreditasyon programları var. Sorun şu ki – insanlar personellerini eğitime göndermek istemiyor. Tipik bahaneler, ‘çok pahalı, meşgulüz, bloklarımız bitti ve onları işten çıkaramıyoruz’. Eğitime yönelik diğer büyük direniş, eğitimi alan ve daha sonra bir başkasına katılmak veya kendi işini kurmak için ayrılan personele yönelik olumsuz tutumdur ”dedi.

“Onlara diyorum ki, ‘bu bir çember. Birini eğitiyorsun ve o seni terk ediyor; ancak başka yerlerde de eğitilmiş insanları işe alıyorsunuz ‘. Salıncaklar ve kavşaklar.

“Zaman değişti ve sıhhi tesisat müfettişleri işten işe ilerlediğinde eski günlerde çeşitli su panoları adına denetim çalışmaları yürüdü. Birçok durumda geri düşmüşlerdi, şüphesiz çok sayıda su tesisatçısını pahalı hatalar yapmaktan kurtardı. Şimdi, tüm çalışma ve testlerin tatmin edici olmasını sağlamak için onus tesisatçıların kendileridir. Bunu yapmanın en iyi yolu, sürekli mesleki gelişimin (CPD) yanı sıra düzenlemelere ve Standartlara uymak. ”

Yine de hepsi kötü haber değil. Tahta üzerinde, dikkate alındığında ve düzeltildiği takdirde, ev toprağı üzerindeki elektrofüzyon tesislerine gelince gelgitin ters yönde ilerlediğini görebilecek bazı ortak noktalar bulunmaktadır.

 En İyi İpuçları:
– Akredite bir eğitim şirketi aracılığıyla kendinizi ve ekibinizi elektrofüzyon konusunda eğitin.
– Tedarikçiler tarafından, özellikle de soğuma süreleriyle ilgili prosedürleri daima uygulayın.
– Boru derinliğini fittinge artı 50mm olarak seçin ve ardından borunun evde olduğunu bilmek için tekrar işaretleyin.
– Borunuzun dış çapını (SDR) ve duvar kalınlığını bildiğinizden emin olun, çünkü hangi elektrofüzyon fittinginin güvenle kaynaklanabileceğini belirler.
– Borunun ucunu örtün, böylece kaynak yapılırken ortam havası borudan üflenmez.
– Birleştirme ve test prosedürlerini günlük olarak değerlendirmek için bir şefin hazır olduğundan emin olun.
– Boruyu kaynak yapılmadan çok erken soyarsanız, borunun ucu yeniden oksitlenir ve füzyon kaynağı o kadar iyi olmaz.
– Kaynak yaptığınız alanı kaplayarak yağmuru kaynaklardan uzak tutun.
– Bobinden çıkan boruları kullanırken boru tamamen yuvarlak değildir. Kumpaslar, onları mükemmel bir yuvarlaklığa geri getirir. Bu, kaynaktaki ısının bir üflenmeye neden olmak yerine borunun etrafına eşit şekilde yayılmasını sağlamak için önemlidir.
– Bir boruyu soyarken bıçaklarınızın güzel ve keskin olduğundan emin olun – ve doğru yapıldığından emin olmak için iki kez yapın. Ayrıca, özel olarak üretilmiş bir elektrofüzyon boru kazıma aleti veya metal bıçaklı boya kazıyıcı kullanın. Metal bir dosya veya tahta törpü kullanmayın.
– Özellikle hava koşullarındaki dalgalanmalardan sonra, boruların bir deliğe yerleştirildikten sonra büzüşebileceğini unutmayın.
– Makinelerinizi her 12 ayda bir kalibre etmek çok önemlidir.
– Her zaman tanıdığınız ve güvendiğiniz şirketlerden, destek ve iyi bir destek hizmeti sağlayacaklarından her zaman saygın markalar satın alın.

Tesisatçıların çalışmayı sürdürmesi ve bu müteahhitlere ve benzerlerine giden bu elektrofüzyon işlerini görmekten kaçınması için, gerekli eğitimi almaları ve yol boyunca kısa yollara gitme yolundaki cazibelerinden kaçınmaları önemlidir. Gelecek senin ellerinde; bununla baş edebilecek donanıma sahip olduğundan emin ol.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »